AKTUALNOŚĆI INSTYTUTU

Ogólnopolskie Seminarium z zakresu Ekofilozofii i Filozofii Zrównoważonego Rozwoju (UKSW, 14.12.2017)

Instytut Ekologii i Bioetyki UKSW serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Seminarium Habilitacyjno-Doktorskiego z zakresu Ekofilozofii i Filozofii Zrównoważonego Rozwoju, które odbędzie się  w czwartek 14 grudnia 2017 r. w godz. 11.00-14.00 w kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3 w budynku nr 23, sala 201.

Pani prof. UMK dr hab. Ewa Bińczyk przedstawi wyniki swojego projektu badawczego pt. "Retoryka i marazm antropocenu".

Chęć uczestnictwa w seminarium proszę zgłosić na adres: ekofilozofia.uksw@gmail.com

Grant NCN dla pracowika Instytutu

Pracownik naszego Instytutu dr Dominika Dzwonkowska otrzymała grant Narodowego Centrum Nauki na realizację projektu naukowego: "Problem zakresu refleksji moralnej w etyce cnót środowiskowych w etyce cnót środowiskowych Ronalda Sandlera".

Porozumienie w sprawie "Ogólnopolskiego Seminarium Habilitacyjno-Doktorskiego z zakresu Ekofilozofii i Filozofii Zrównoważonego Rozwoju"

5 czerwca br. zostało sfinalizowane porozumienie w sprawie trwających od ponad 20 lat "ekoseminariów", w ramach których prezentowane są projekty doktorskie i habilitacyjne z zakresu ekofilozofii i filozofii zrównoważonego rozwoju. Porozumienie podpisali rektorzy uczelni, których przedstawiciele współtworzą tę inicjatywę. Do grona tych uczelni należą: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Umowa z Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Cieszynie

Dnia 20.06.2017 r. Dziekan Wydziału prof. Anna Latawiec podpisała, w imieniu Instytutu Ekologii i Bioetyki, umowę z Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie.

Umowa umożliwia między innymi młodzieży licealnej uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych w naszym Instytucie.

Instytut Ekologii i Bioetyki na Facebooku i Twitterze

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na nasze Instytutowe strony na Facebook i Twitter. Stanowią one ważną platformę komunikacji. Zalogowanie się na te strony i ich polubienie stanowi gwarancję otrzymywania informacji z pierwszej ręki.
Moderatorami platformy Facebook są znani Państwu pracownicy Instytutu Ekologii i Bioetyki UKSW.

Nasza Platforma Twitter o adresie @uksw_ieib umożliwi Państwu bezpośredni kontakt z najważniejszymi instytucjami i osobami w kraju, których obserwacja i czynny udział, może przyczynić się do zrozumienia otaczającego Świata. Wystarczy się pod tym adresem zalogować, tworząc swoje prywatne konto, jeśli się go jeszcze nie ma.

Biorąc czynny udział na Twitter pamiętajmy o tym, co powiedział Benedykt XVI:
Publikując nawet krótkie wiadomości np. na Twitterze, można w nich wyrazić głębokie myśli.

Zapraszamy Państwa do zalogowania się na Facebook i Twitter, poniżej adresy naszych platform:

Zawarcie umowy o współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym

28 kwietnia 2017 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej z Kampinoskim Parkiem Narodowym.

Umowę podpisali dyrektor KPN Mirosław Markowski i Pani Dziekan prof. dr hab. Anna Latawiec.

Współpraca dotyczy realizacji zadań badawczych, wspierania działalności edukacyjnej i działalności informacyjno-promocyjnej.

Certyfikat "Studia z Przyszłością" przyznany kierunkowi ochrona środowiska UKSW

Z radością informujemy, że prowadzony w naszym Instytucie kierunek studiów ochrona środowiska I stopnia otrzymał certyfikat "Studia z Przyszłością" przyznany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikat uzyskały także studia podyplomowe: Bioetyka i Prawo Medyczne.

Certyfikaty zostały przyznane w ramach II edycji programu akredytacyjnego "Studia z Przyszłością". Certyfikatem "Studia z Przyszłością" wyróżnione zostały kierunki realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. O przyznaniu wyróżnień decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym oraz przedstawicieli pracodawców.

APEL WARSZAWSKI o zrównoważony rozwój świata

PAMIĘTAJMY, ŻE POŻYCZYLIŚMY ZIEMIĘ OD NASZYCH WNUKÓW

APEL WARSZAWSKI o zrównoważony rozwój świata zebranych, w dniu 20 marca 2017 r. na konferencji poświęconej teorii i praktyce zrównoważonego rozwoju (z okazji 30. rocznicy ogłoszenia Raportu Brundtland), przedstawicieli środowisk intelektualistów, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, administracji rządowej i samorządowej, mediów oraz uczniów i studentów.

Świadomi wyzwań, przed którymi staje dziś ludzkość, jesteśmy przekonani o konieczności połączenia wysiłków wszystkich ludzi dobrej woli na rzecz zrównoważonego rozwoju świata - bezpiecznego miejsca życia obecnych i przyszłych pokoleń.

Pełna wersja: APEL WARSZAWSKI (eng. WARSAW APPEAL)